Pozor na falošných kominárov...

Pozor na falošných kominárov...

18.04.2016 | Napísal Veličná

.Super Komím s.r.o., Železničiarov 1915/46, 026 01  Dolný Kubín

web:www.KOMINARSTVO.NET email:silvester.slosarcik@kominarstvo.net

IČO: 46 532 501 IČ DPH:SK 2023479986

Spoločnosť zapísaná v OR OS Žilina oddiel s.r.o. vložka č.56436/L

Objednávky: 0905 434 276

Reg. číslo revízneho technika komínov: 268/2012

 

Vážený pán starosta, Vážená pani starostka,

Týmto Vás chcem informovať, že v poslednej dobe sa nám ozývajú nespokojní občania Vašich obcí na zlú, nekvalitne odvedenú prácu pri vykonávaní služby Kontrola a čistenie komínov, a to spoločnosťou:

Kominárstvo Gašpar - Martin Gašpar, 962 31 Sielnica 324, IČO: 47537833.

Toto kominárstvo nemá nič spoločné s firmou Super Komín s.r.o., a ani s inými kominárskymi firmami v okolí. /KAMEXPERT.s.r.o.

Firma Kominárstvo Gašpar, zastúpená Martinom Gašparom má vydané živnostenské oprávnenie na Kontrolu a čistenie komínov – no ako zodpovedného zástupcu majú zapísaného p. Ľubomíra Kováča.

Zo živnostenského zákona vyplýva, že danú činnosť môže p. Gašpar vykonávať, ale musí byť pri ňom /fyzicky pri výkone služby/ pán Ľubomír Kováč, ktorý - z našich zdrojov vieme povedať, že s touto firmou nechodí na výkon služby.

Z uvedeného vyplýva, že keď pán Kováč nie je prítomný pri výkone služby, tak sa táto činnosť považuje za neoprávnené podnikanie – a následne všetky vystavené potvrdenia sú NEPLATNÉ.

Poprosil by som Vás legitimovať dané osoby, či sa v danom čase a mieste dotyčná osoba nachádza. /menovite pán Kováč – zodpovedný zástupca/.

Ďalej chcem dať do pozornosti, že kominárstvo Gašpar má sídlo v Sielnici a takto doslova´´kočovne´´ chodia po Slovensku, nemajú zastúpenie v Komore kominárov Slovenska, čiže všetky reklamácie, závady, nedostatky a nedorobky, sťažnosti musia riešiť občania cez pána Gašpara v Sielnici? Alebo cez štátne úrady, ako Živnostenský úrad, Daňový úrad atď...

Týmto listom Vás chcem upozorniť na danú spoločnosť, nakoľko naši občania všeobecne majú pocit dôvery, že keď niekto niečo vyhlási v obecnom rozhlase - že všetko je v poriadku, zastrešené, skontrolované, firma je overená a v prípade problémov záležitosť vyrieši obecný úrad. Čo pravdaže nie je pravda.

V prípade, že by si občania po vyhlásení v rozhlase danú firmu overili, zistili by, že firma – kominárstvo Gašpar nie je členom Komory kominárov Slovenska, že daná firma má nedoplatky v Sociálnej poisťovni, Zdravotnej poisťovni, že hodnotenia zákazníkov sú v drvivej väčšine negatívne. A zároveň tu dochádza k nepríjemnej zámene, automaticky keď sa vyhlási v obci návšteva kominára – veľa zákazníkov si myslí, že sa ohlasuje práve kominárstvo Super Komín s.r.o., so sídlom v Dolnom Kubíne.

Sídlo firmy je v Sielnici 324, ale emailová adresa kominarstvozvolen@gmail.com, uvedená prezentácia firmy – v miestnej príslušnosti je mesto Zvolen. Tak kde ho chcú občania hľadať, hlavne koho? Keď za kompletnú činnosť firmy je zodpovedný nejaký pán Kováč.

Stačí si pozrieť recenzie na prácu pána Gašpara na portáloch na internete, občan sa dočíta kopec informácií o serióznosti tejto firmy, avšak je nutné zdôrazniť, že nie všetci občania majú prístup na internet a využívajú ho.

Je až zarážajúce, že si vyhlasovanie oznamov po obciach vybavuje iba emailom a až po vykonaní podnikateľskej činnosti v obci /!!!!!!!!!!!!/ Vám sľubuje, že príde uhradiť poplatok za vyhlásenie v obecnom rozhlase a zároveň až po výkone služby a pôsobení v obci Vám predloží doklady, z ktorých by ste sa dozvedeli, že na výkon služby musí ako zodpovedná osoba dohliadať a byť prítomná pri samotnom výkone služby po celý čas osoba menom Ľubomír Kováč, ktorý je prepáčte bohviekde.

Obecný úrad nemá informáciu o kvalifikácii, o oprávnení podnikať v danej oblasti, o dokladoch, o preukázaní totožnosti, atď..

V neposlednom rade, nie je to až tak dávno, a stáva sa to každým rokom, že si dôverčiví občania vypočujú večerné správy, s reportážou o falošných kominároch, plynároch, elektrikároch atď. A oklamanému občanovi ostávajú oči pre plač.

Kompletný zoznam poctivých kominárov nájdete na stránke Komory kominárov Slovenska,

http://www.kks-sr.sk/, v sekcii Nájdite si svojho kominára.

Komora kominárov slúži občanom aj na kontrolu činnosti kominárov, na zabezpečenie kvalitne odvedenej poctivej práce, v náplni práce má aj riešenie priestupkov, sťažností, reklamácií, preškoľovanie kominárov, a v neposlednom rade vzdelávanie kominárov.

Pán Kováč ani pán Gašpar nie sú členmi, tým pádom nie je na nich zo strany Komory kominárov dosah.

Tak isto prosím treba zároveň upovedomiť občanov, že danú službu môžu odmietnuť, uvedený pán Gašpar býva dosť presvedčivý, že musia zo zákona.

Pre viac informácií môžete kontaktovať riaditeľa KKS, pána Petra Šulana, t.č. 0905 433 096.

V prípade akýchkoľvek otázok prosím neváhajte a kontaktujte nás na t.č. 0905 434 276

Revízny technik komínov a kominár, Silvester Slosarčík.

 

Silvester Slosarčík                                                         V Dolnom Kubíne, dňa 18.4.2016

Revízny technik komínov

Člen Komory Kominárov SlovenskaKomentáre

KontaktKontaktné informácie

 • Adresa: Obecný úrad - Veličná 162
 • Telefón: 0911 756 977, 043/588 22 01
 • Fax: 043 588 22 70
 • Email: obec@velicna.sk

Aktuálne počasieAktuálne počasie

Aktuálne počasie
dnes
23.10.2017
Dážď. Najvyššia teplota 8°C. Vietor S s rýchlosťou od 15 do 25 km/h. Možnosť dažďa 100%. Dažďové zrážky okolo 25 mm. Možné lokálne silné zrážky.
 • Aktuálne počasie Utorok 24.10.2017

  Ráno zamračené a popoludní slnečno. Najvyššia teplota 8°C. Vietor SSV s rýchlosťou od 15 do 25 km/h.

 • Aktuálne počasie Streda 25.10.2017

  Ráno prehánky. Najvyššia teplota 12°C. Premenlivý vietor J. Možnosť dažďa 40%.

 • Aktuálne počasie Štvrtok 26.10.2017

  Zamračené. Najvyššia teplota 14°C. Premenlivý vietor ZJZ.